Začátkem roku THQ Nordic oznámilo, že chystá stolní adaptaci oblíbené videoherní série Gothic, která má svým způsobem doprovodit několik let chystaný Gothic 1 Remake. Firma zjevně chtěla fanouškům zprostředkovat unikátní výlet do známého světa, který by dělal především radost. Už od představení však titul provázelo několik otazníků a strachů, jež se společně s nedávným spuštěním crowdfundingové kampaně naplnily.
Problém u Helldivers 2, kteří zvládli 1,76 miliónů za 12 minut a 26 sekund). Přirozeně by se nejednalo o tak velkou komplikaci, kdyby číslo dále konzistentně rostlo. Aktuálně je ale hra na 114 tisíc eurech, což působí značně podměrečně.
lze spatřit už v dosud vybraném obnosu peněz. K dosažení vytyčeného cíle ve výši 1,26 miliónu korun bylo zapotřebí jedné hodiny, což je na podobný projekt značně pomalý rozjezd (nabízí se porovnání třeba s nedávnýmiSlabší výkonnost je možné přičíst hned několika nedostatkům. Jedním z nich je slabá marketingová kampaň, která evidentně spoléhala na fanoušky a povědomí o projektu moc nešířila. Navíc pro běžného hráče nepůsobí vysloveně vábně, především pak z vizuálního hlediska.
Druhým aspektem je možná přítomnost ruštiny (pokud se najde 1 000 podporovatelů), která je kontroverzní kvůli stále probíhající rusko-ukrajinské válce. Leč samotná firma přiznává, že jde o velké dilema, ve kterém v konečném důsledku vyhrává snaha o to, aby mohli hru přinést i členům rusky mluvící komunity čítající mnoho jedinců.
zdroj:
THQ Nordic
Největším problémem ale nakonec stejně je strohost kampaně, která neprozrazuje o mnoho více než zmíněné lednové oznámení. Nadále nejsou dostupná videa z hraní (firma jej slibuje) či pravidla, která by více odhalovala principy a herní zážitek. Nehledě na to, že anglická varianta kampaně byla po spuštění rozbitá a neukazovala segment zabývající se herním přehledem.
Proto si zájemci musí vystačit s tím, že si jeden až čtyři hráči vytvoří postavu, zvolí jeden ze 12 archetypů a následně se vydají na dobrodružství, jež trvá zhruba tři hodiny. Složené je ze tří částí, přičemž jedna je zavede do Starého tábora, jež slouží v podstatě jako základna, kde obchodujete, zvyšujete si úroveň a získáváte artefakty. Poté vyrazíte na výpravu do údolí, kde plníte úkoly včetně elitního, jehož splnění znamená výhru.
Obecně platí, že se studio snaží dávat velký důraz na otevřenost podobnou předloze i stolním RPG, z nichž si bere i vyhodnocování s pomocí kostek. Iluzi stejně tak podporuje speciální režim s Pánem jeskyně (pátý člověk), jenž bude vypravěčem, soudcem i nepřítelem.
Docela sympatickým krokem je, že se nabízí pouze jediná edice za zhruba 2 000 korun. Nabídne kompletní herní zážitek, kde najdete čtyři figurky hráčů, 107 kartonových figurek, hromadu karet, žetonů a dílků, jež dají dohromady tři kampaně.
Vzhledem k tomu, že se Česká republika nachází v druhé dopravní zóně, vyjde poštovné na 500 korun. U projektu se nicméně už projevuje vliv amerických cel, jelikož lidé ze Spojených států za dopravu zaplatí stejně jako za samotnou hru. Bohužel, do této kategorie patří i Austrálie a Nový Zéland. Doručení míří na únor 2026.