Vycházejí ještě jiná RPGčka, než ta vzešlá z MÖRK BORGu? Vejdou se ještě další pravidla slavného systému, který se pyšní jednoduchými systémy a líbivým vizuálním stylem do vaší knihovny? Odpověď na tyhle dotazy nechám na vás. Každopádně teď je tu Berserkr, který necelé dva dny před koncem kampaně na Kickstarteru vybral už téměř čtyři miliony korun. A není se čemu divit, když spojení Borgu se severskou mytologií a komiksovým stylem vypadá tolik lákavě.
O čem jiném by taková hra mohla být než o Ragnaröku? Svět zase končí a na vás bude, jestli se vaše skupina spřáhne s Odinem nebo Lokim, aby rozhodla o finálním výsledku konfliktu. Budete prozkoumávat devět říší, dynamicky psát svou ságu a nakopávat zadnice mytologickým tvorům i bohům.
Ostatně sami nebudete žádná ořezávátka. Kromě lidí lze hrát třeba i za valkýry nebo elfy. Hra slibuje i velkou míru zapojení hráčů do samotné tvorby příběhu. Ostatně co je epičtější, než vyrazit na férovku s Thorem, aby pak vaše postava mohla vládnout Mjolnirem v rychlé a filmové akci.
K pravidlům navíc vždy dostanete tři menší příručky v PDF, které přidávají dobrodružství, zbraně a pravidla pro hraní sólo. PDF verzi knihy pořídíte v kampani za 440 korun, v pevné vazbě stojí 1 030 korun. Nechybí ani limitovaná verze s černým přebalem a listinami postav za 1 600 korun.
Berserkr ale není první hrou podle mýtů a legend od studia Slightly Reckless Games. Před ním vydalo Rōnina inspirovaného japonskou mytologií, kterého si můžete pořídit spolu s Berserkrem ve fyzické podobě za 1 700 korun nebo v jejich limitovaných verzích za 2 350 korun. Nechybí ani edice s limitovanou knihou Berserkra, fyzickou edicí bonusových příruček, kostkami, listinami, zástěnou pro vypravěče a modulem pro VTT Alchemy za 2 900 korun.
Je třeba připočíst ještě poštovné, které začíná na 440 korunách v případě samotné knihy a končí na 730 korunách v případě nejvyšší edice. Vydání hry samotné je pak plánované na červenec roku 2025.