Na běžném RPG sezení musí hráči čelit mnoha výzvám. Ohavné bestie, zapeklité rébusy, nehostinné cesty a trýznivá dilemata… Ale žádná hrozba nepředstavuje pro RPGéčkovou sešnu takové nebezpečí, jako zvuk kručícího žaludku.
Hladoví hráči jsou mizerní hráči a hladoví game masteři jsou obzvláště mizerní vypravěči a zásobování je nezbytnou součástí RPGéčkové logistiky. A pokud máte dojem, že vaše stravovací návyky při hraní poněkud strádají, možná byste se mohli podívat na The Düngeonmeister Cookbook: Kuchařku pro hráče, kteří by svou skupinku rádi překvapili nějakými tématickými recepty.
The Düngeonmeister Cookbook je částečně elaborátní vtípek (podobně jako další knihy z pera jednoho z autorské dvojice), částečně regulérní kuchařka plná zábavných – a doufejme, že i chutných – receptů s D&Dčkovou vizáží. Všech 75 pokrmů, od hlavních chodů po dezerty, je nějakým způsobem načančáno tak, aby okamžitě zapadly do high fantasy seance.
Já se tedy přiznám, že po vzoru obálky bych svoje burgery asi nožem neprobodával (poškrábal bych si talíře!), ale hej, těmi Tieflingovskými cupcaky mě můžete krmit celý den a Mimicovské sušenky ze mě vyrazily přesně to pobavené uchechtnutí, o které autorům počítám šlo.
Kniha vyšla v dubnu tohoto roku a je nyní dostupná i u českých distributorů. Pozor ale, stále jde o anglickou verzi knihy, která jednak využívá amerických měr a vah (tedy stupně Fahrenheita a hrnky a lžičky na měření objemu), druhak se může místy spoléhat na dostupnost ingrediencí, které jsou typické spíše pro americký trh, jako specifické těstové mixy konkrétních značek z opačné strany Atlantiku. Je tedy otázkou, nakolik užitečná bude tahle kuchařka českým začátečníkům. Pokud ale nestojíte u plotny poprvé, tyhle detaily vám nejspíš nezabrání v ukuchtění pravé hobití druhé snídaně.
Protože ano, najdete tu i recept na pravou hobití druhou snídani.
(Je to grilovaný hermelín.)